آخرین اصلاح: 1 آبان , ۱۳۹۴ ه‍.ش.

 

روش‌های مختلفی برای استفاده از خدمات ما وجود دارد. وقتی اطلاعاتی را با ما به اشتراک می‌گذارید، مثلاً با ایجاد حساب ویژه همسا‏، می‌توانیم این خمات را حتی بهتر کنیم - برای نشان دادن آگهی‌ها و نتایج جستجوی مرتبط‌تر به شما،  برای سریع‌تر و آسان‌تر کردن فرآیند ارسال اثر. وقتی از سرویس‌های ما استفاده می‌کنید، می‌خواهیم به روشنی بدانید که چگونه از اطلاعات استفاده می‌کنیم و همچنین با روش‌های محافظت از حریم خصوصیتان آشنا شوید.

در خط مشی رازداری ما موارد زیر توصیف می‌شود:

 • اطلاعات جمع‌آوری شده توسط ما و علت جمع‌آوری آنها.
 • چگونگی استفاده ما از آن اطلاعات.
 • گزینه‌هایی که ارایه می‌کنیم، شامل نحوه دسترسی و به‌روزرسانی اطلاعات.

حریم‌ خصوصی شما برای همسا اهمیت دارد، از این‌رو اگر بتازگی کاربر همسا شده‌اید یا مدت زمان طولانی است که کاربر آن هستید، لطفاً کمی وقت بگذارید تا با شیوه کار ما آشنا شوید .

 


اطلاعاتی که ما جمع‌آوری می‌کنیم

ما اطلاعات را با این هدف جمع‌آوری می‌کنیم تا سرویس‌های بهتری را در اختیار تمام کاربران خود قرار دهیم - از تشخیص موارد پایه‌ای مانند اینکه شما به چه زبانی صحبت می‌کنید گرفته تا موارد پیچیده‌تر مانند اینکه شما کدام‌یک از محصولات را از همه مفید‌تر تشخیص داده، چه افرادی به صورت برخط برای شما اهمیت بیشتری دارند یا کدام‌یک از محصولات را احتمالاً بیشتر می‌پسندید.ما اطلاعات را به دو روش جمع‌آوری می‌کنیم:

 1. اطلاعاتی که شما در اختیار ما قرار می‌دهید : برای استفاده از سرویس‌های ما لازم است که برای حساب همسا ثبت‌نام کنید. وقتی این کار را انجام می‌دهید، ما اطلاعات شخصی مانند نام، آدرس ایمیل، شماره تلفن یا شماره کارت اعتباری شما را می‌پرسیم. اگر می‌خواهید از تمامی مزایای ویژگی‌های در دسترس ارایه شده ما بهرمند شوید، ممکن است ما از شما بخواهیم که یک سری جزییات مستند  نیز ارایه کنید، که این جزییات شناسایی ممکن است شامل رایانامه , عکس و اسکن کارت شناسایی معتبر شما باشد. ما با سیستم های خودکار صحت یابی و مقایسه دقیق آنها نسبت به تشخیص و صحت اطلاعات ورودی افراد حقیقی و حقوقی اطمینان حاصل میکنیم تا بتوانیم محیط کاربران را از افراد سود جو و یا جاعلین هویت پاک نگاه داریم .
 2. اطلاعاتی که ما به واسطه استفاده شما از سرویس‌های خود دریافت می‌کنی: ما درباره سرویس‌هایی که شما از آنها استفاده می‌کنید و نحوه استفاده شما از آن‌ها اطلاعاتی جمع‌آوری می کنیم، مانند زمانی که ویدیویی در همسا تماشا می‌کنید، از سایتی بازدید می‌کنید که از سرویس‌های تبلیغاتی ما استفاده می‌کند، یا زمانی که تبلیغات و محتوای ما را مشاهده کرده و با آنها ارتباط برقرار می‌کنید. این اطلاعات شامل موارد زیر است .

   

         اطلاعات دستگاه

اطلاعات دستگاه  (مانند مدل سخت‌افزار، نسخه سیستم عامل، شناسه‌های خاص دستگاه و اطلاعاتی در باره شبکه تلفن همراه از جمله شماره تلفن شما) را جمع‌آوری می کنیم. همسا ممکن است ‏‏‏شناسه‌های دستگاه یا شماره تلفن شما را با حساب همسایتان مرتبط سازد.

  • اطلاعات گزارش

هنگام استفاده از سرویس‌های ما یا زمانی که محتوای ارائه شده توسط همسا را مشاهده می‌کنید، به‌طور خودکار برخی اطلاعات خاص را جمع‌آوری و در گزارش‌های سرور ذخیره می‌کنیم. اطلاعات شامل این موارد می‌شوند:

  • جزئیات مربوط به نحوه استفاده شما از سرویس‌های ما، از قبیل عبارت‌های جستجوی شما.
  • آدرس پروتکل اینترنتی.
  • اطلاعات فعالیت‌های دستگاه مانند خرابی‌های ایجاد شده، فعالیت سیستم، تنظیمات سخت‌افزاری، نوع مرورگر، زبان مرورگر، تاریخ و ساعت درخواست شما و URL ارجاعی.
  • کوکی‌هایی که ممکن است بطور خاص مرورگر یا حساب همسا شما را مشخص نمایند

  • اطلاعات مکان

هنگامی که از یکی از سرویس‌های همسا استفاده می‌کنید، ممکن است اطلاعاتی درباره مکان واقعی شما جمع‌آوری و پردازش کنیم. ما از فناوری‌های مختلف برای تعیین مکان استفاده می‌کنیم، از جمله آدرس IP، ‏ GPS ‏و ... که ممکن است به عنوان مثال اطلاعاتی از دستگاه‌های اطراف، نقاط دسترسی Wi-Fi و برج‌های سلولی به همسا ارائه دهند.

  • شماره‌های خاص برنامه

برخی از سرویس‌ها دارای یک شماره برنامه خاص هستند. این شماره و اطلاعات مربوط به نصب شما (مانند نوع سیستم عامل و شماره نسخه برنامه) که ممکن است هنگام نصب یا حذف یک سرویس برای همسا ارسال شود، یا زمانی که سرویس بطور دوره‌ای با سرورهای ما تماس برقرار میکند، بعنوان مثال : برای به‌روزرسانی‌های خودکار.

  • ذخیره‌سازی محلی

ما ممکن است با استفاده از روش‌هایی مانند ذخیره‌سازی مرورگر وب ( از جمله HTML 5 ) و حافظه‌های پنهان داده برنامه، اطلاعاتی (از جمله اطلاعات شخصی) را جمع‌آوری کرده و به صورت محلی در دستگاه شما ذخیره کنیم.

  • کوکی‌ها و شناسه‌های ناشناس

هنگامی که شما از محصولات همسا دیدن می‌کنید، ما و شرکایمان از فناوری‌های مختلفی برای جمع‌آوری و نگهداری اطلاعات استفاده می‌کنیم، و این امر ممکن است شامل ارسال یک یا چند کوکی یا شناسه‌های‌ ناشناس به دستگاه شما شود. همچنین وقتی با سرویس‌هایی که ما به شرکای خود ارائه می‌کنیم، از جمله سرویس‌های تبلیغاتی یا ویژگی‌های همسا که ممکن است در سایت‌های دیگر ظاهر شوند، در تعامل هستید، از کوکی‌ها و شناسه‌های ناشناس استفاده می‌کنیم.

 


ما چگونه از اطلاعاتی که جمع‌آوری کرده‌ایم استفاده می‌کنیم

ما از اطلاعاتی که از تمام سرویس‌های خود جمع‌آوری می‌کنیم برای ارائه، حفظ و نگهداری، محافظت و بهبود آنها و همچنین توسعه سرویس‌های جدید و محافظت از همسا و کاربران خود استفاده می‌کنیم. ما همچنین از این اطلاعات برای ارائه محتوایی شخصی‌سازی شده به شما - مانند ارائه نتایج جستجو و تبلیغات مرتبط‌‌‌تر- استفاده می‌کنیم.

ما ممکن است از نامی که شما برای حساب همسا خود ارایه می‌کنید برای تمام سرویس‌های ارایه شده خود که به یک حساب همسا نیاز دارند استفاده کنیم. به علاوه، ما ممکن است املای نامهای قدیمی وابسته به حساب همسا شما را تعویض کنیم تا شما در تمام سرویس‌های ما بصورت یکسان شناخته شوید.

اگر حساب همسا دارید، ممکن است نام و عکس نمایه شما، و اقداماتی که در همسا یا برنامه‌های شخص ثالث مرتبط با حساب خودتان انجام می‌دهید (مانند 1+ها، نقدهایی که می‌نویسید و نظراتی که پست می‌کنید) در خدماتمان از جمله در تبلیغات و زمینه‌های تجاری دیگر نشان دهیم. ما به انتخاب شما در محدودکردن تنظیمات قابلیت مشاهده و اشتراک‌گذاری در حساب همسا خودتان احترام می‌گذاریم.

هنگامی که با همسا تماس می‌گیرید، سوابقی از تماس‌های شما را نگه‌داری می‌کنیم تا در برطرف کردن هرگونه مشکل احتمالی به شما کمک کنیم. ما ممکن است از آدرس ایمیل شما برای اطلاع‌رسانی به شما درباره خدمات خود، مانند اطلاع‌رسانی به شما درباره تغییرات و پیشرفت‌هایی که در آینده ایجاد می‌شود، استفاده کنیم.

از اطلاعات جمع‌آوری شده از کوکی‌ها و سایر فناوری‌ها مانند تگ‌های پیکسل برای بهبود تجربه کاربری شما و کیفیت کلی خدماتمان استفاده می‌کنیم. به عنوان مثال، با ذخیره تنظیمات برگزیده زبان شما می‌توانیم خدمات خود را به زبان دلخواه شما نمایش دهیم. هنگام نمایش تبلیغات شخصی‌سازی شده به شما، کوکی یا شناسه ناشناس را با طبقه‌بندی‌های حساس همچون نژاد، دین، جنسیت یا وضعیت سلامت مرتبط نخواهیم کرد.

سیستم‌های خودکار ما محتوای شما (از جمله رایانامه ) را تجزیه و تحلیل می‌کنند تا ویژگی‌هایی را در محصول در اختیارتان قرار دهند که با شما مرتبط است، مانند نتایج جستجوی سفارشی شده، تبلیغات متناسب با شما و شناسایی هرزنامه و بدافزار.

ما قبل از استفاده از اطلاعات با هدفی بجز موارد عنوان شده در این خط مشی رازداری، رضایت شما را درباره آن کسب می‌کنیم.

همسا اطلاعات شخصی موجود در سرورهای ما را در کشورهای مختلفی پردازش میکند. ما ممکن است اطلاعات شخصی شما را در سروری مورد پردازش قرار دهیم که خارج از کشور محل سکونت شما باشد.

شما همچنین می‌توانید مرورگر خود را بگونه‌ای تنظیم کنید که تمام کوکی‌ها، از جمله کوکی‌هایی که همراه با سرویس‌های ما هستند، را مسدود کرده یا زمانی که یک کوکی توسط ما تنظیم می‌شود این مورد را نشان دهد. با این وجود، به خاطر داشتن این نکته مهم است که در صورت غیرفعال کردن کوکی‌های خود ممکن است بسیاری از خدمات ما به درستی کار نکنند. به عنوان مثال ممکن است ما تنظیمات ترجیحی زبان شما را ذخیره نکنیم.

 


اطلاعاتی که شما به‌اشتراک می‌گذارید

بسیاری از سرویس‌های ما به شما امکان می‌دهند تا اطلاعات را با سایر افراد به‌اشتراک بگذارید. فراموش نکنید زمانی که اطلاعات را به صورت عمومی به‌اشتراک می‌گذارید، کدهای ردیابی داخل آثار آنها را قابل شناسایی میکند و هرگونه تغییر در اصل و یا فرع محتوا مسوولیت حقوقی برای شما خواهد داشت .

 


دسترسی به اطلاعات شخصی شما و به‌روزرسانی آنها

هرگاه که از وبگاه ما استفاده میکنید، هدف ما این است که دسترسی به اطلاعات شخصی‌ شما را در اختیار شما قرار دهیم. اگر این اطلاعات اشتباه باشد، ما تلاش می‌کنیم تا روش‌هایی را برای به‌روزرسانی سریع یا حذف آنها در اختیارتان قرار دهیم – مگر اینکه لازم باشد آن اطلاعات را برای فعالیت‌های تجاری قانونی یا اهداف قانونی خود حفظ کنیم ممکن است در هنگام به‌روزرسانی اطلاعات شخصی ، ما از شما بخواهیم تا هویت خود را تایید کنید تا بتوانیم نسبت به درخواستتان اقدام کنیم.

ممکن است این نوع درخواست‌ها را رد کنیم: درخواست‌هایی که بدون دلیل تکراری هستند، به تلاش‌ فنی بیش از حد نیاز دارند (به عنوان مثال تولید سیستم جدید یا تغییر اساسی رویه موجود)، حریم خصوصی سایر افراد را به خطر می‌اندازند، یا کاملاً غیرعملی هستند (مانند درخواست‌های مربوط به اطلاعات موجود در سیستم‌های پشتیبان‌گیری).

اگر امکان ارائه دسترسی و تصحیح اطلاعات وجود داشته باشد، ما این کار را بصورت رایگان انجام می‌دهیم، مگر آنکه برای انجام این کار به تلاش بسیار زیادی نیاز باشد. هدف ما این است که سرویس‌های خود را به‌گونه‌ای نگهداری کنیم تا از تخریب یا از بین رفتن اطلاعات محافظت کنیم. به همین دلیل است که ما پس از حذف اطلاعات از سرویس‌ها توسط شما نسخه‌های باقیمانده از سرورهای فعال خود را بلافاصله حذف نکرده و ممکن است که اطلاعات را در سیستم‌های پشتیبان خود حذف کنیم .

 


اطلاعاتی که ما به ‌اشتراک می‌گذاریم

ما اطلاعات شخصی را با شرکت‌ها، سازمان‌ها و افراد خارج از همسا به‌اشتراک نمی‌گذاریم، مگر اینکه یکی از شرایط زیر ایجاد شود:

 • با کسب رضایت شما

در صورتی که رضایت شما را کسب کرده باشیم، اطلاعات شخصی را با شرکت‌ها، سازمانها و افراد خارج از همسا به‌اشتراک می‌گذاریم. ما برای اشتراک‌گذاری اطلاعات شخصی و حساس شما نیاز به کسب رضایت شما خواهیم داشت.

 • با سرپرست‌های دامنه

اگر حساب همسا شما توسط یک سرپرست دامنه مدیریت می‌شود، ( عنوان مثال برای کاربران زیر 18 سال همسا ) سرپرست دامنه و فروشندگانی که پشتیبانی کاربری را برای سازمان شما ارایه میکنند به اطلاعات حساب همسا شما دسترسی خواهند داشت (از جمله صندوق پیامها و سایر داده‌های شما). سرپرست دامنه شما ممکن است بتواند کارهای زیر را انجام دهد:

 • مشاهده آمار مربوط به حساب شما، مانند آمار مربوط به برنامه‌هایی که شما نصب می‌کنید .و یا محتوایی که دریافت کرده اید .
 • تغییر گذرواژه حساب کاربری شما.
 • توقف یا تعلیق دسترسی شما به حساب کاربری خود.
 • دسترسی یا حفظ اطلاعات ذخیره شده بعنوان بخشی از حساب کاربری شما.
 • دریافت اطلاعات حساب شما جهت تبعیت از قانون قابل اجرا، مقررات، روند حقوقی یا درخواست دولتی قابل اجرا.
 • محدود کردن توانایی شما در حذف یا ویرایش اطلاعات یا تنظیمات حریم خصوصی.
 • برای پردازش خارجی

ما اطلاعات شخصی شما را در اختیار شرکت‌های وابسته یا سایر شرکت‌ها یا افراد قابل اطمینان قرار می‌دهیم تا آنها را بر اساس دستورالعمل‌های ما و با تبعیت از خط مشی رازداری ما و یا سایر اصول محرمانگی و امنیتی، برای ما پردازش کنند.

 • به دلایل حقوقی

ما اگر مطمئن باشیم که دسترسی، استفاده، حفظ یا ارایه اطلاعات شخصی شما به سایر افراد بصورت منطقی لازم و ضروری است برای مقاصد زیر اطلاعات شخصی را با شرکت‌ها، سازمان‌ها یا افراد خارج از همسا به‌اشتراک می‌گذاریم:

 • اجرای هرگونه قانون قابل اعمال، مقررات، روند حقوقی یا درخواست لازم الاجرای حکومتی.
 • اجرای شرایط سرویس قابل اعمال، از جمله بازرسی تخلف‌های احتمالی.
 • شناسایی، جلوگیری با هدف قرار دادن کلاه‌برداری، و مشکلات ایمنی یا فنی.
 • محافظت در برابر نقض حقوق، دارایی یا ایمنی همسا ، کاربران ما یا عموم افراد بگونه ای که توسط قانون لازم و مجاز باشد.

ما ممکن است اطلاعات جمع‌آوری شده‌ای را که ‏بطور شخصی سبب شناسایی شما نمی‌شود به صورت عمومی و با شرکای خود - مانند ناشرین، تبلیغ‌کنندگان یا سایت‌های مرتبط به‌اشتراک بگذاریم. بعنوان مثال، برای نمایش گرایش‌های میزان استفاده کلی از سرویس‌های خود، ممکن است اطلاعات را به صورت عمومی به‌اشتراک بگذاریم.

در صورت ادغام شرکت همسا و فروش دارایی‌ها یا موارد متعلق به آن، ما همچنان محرمانه بودن هرگونه اطلاعات شخصی را حفظ کرده و قبل از انتقال اطلاعات شخصی یا اعمال یک خط مشی رازداری متفاوت در رابطه با آنها، این امر را به آن دسته از کاربران مورد نظر اطلاع می‌دهیم.

 


امنیت اطلاعات

ما سخت در تلاش هستیم تا از همسا و کاربران خود در برابر دسترسی یا ایجاد تغییرات غیر مجاز، قرار دادن محصولات در اختیار سایر افراد یا تخریب اطلاعاتی که در اختیار داریم محافظت کنیم. در این راستا و به طور مشخص ما این اقدامات را انجام می دهیم: بطور خاص:

 • ما به منظور محافظت در برابر دسترسی غیرمجاز به سیستم‌ها، اقدامات مربوط به جمع‌آوری اطلاعات، نگهداری و پردازش آنها (ازجمله اقدامات امنیتی فیزیکی) را مورد بازبینی قرار می‌دهیم.
 • ما امکان دسترسی به اطلاعات شخصی را تنها به آن دسته از کارکنان همسا، پیمانکاران و نمایندگانی که برای پردازش اطلاعات به دانستن آنها نیاز داشته، و همچنین افرادی که بر اساس قراردادهای موجود از اصول محرمانگی شدیدی تبعیت می‌کنند محدود کرده‌ایم و در صورتی که آنها نتوانند از این اصول پیروی کنند، قرارداد آنها لغو شده یا مورد تنبیه قرار می‌گیرند.
 


زمانی که این خط‌مشی رازداری اعمال می‌شود

خط‌مشی رازداری ما در مورد تمام خدماتی اعمال می‌شود که توسط موسسه همسا و شرکت‌های وابسته به آن ارائه می‌شود، از جمله ، خدماتی که در سایر وبگاه های دیگر ارائه می‌شود (مانند خدمات تبلیغاتی ما)، اما شامل خدماتی نمی‌شود که خط‌مشی رازداری جداگانه‌ای دارند و از این خط‌مشی تبعیت نمی‌کنند.

خط مشی رازداری ما در مورد خدماتی که توسط سایر شرکت‌ها یا افراد ارایه می‌شود، از جمله محصولات یا وبگاه هایی که در نتایج جستجو به شما نشان داده می‌شود، سایت‌هایی که شامل سرویس‌های همسا می‌شوند یا سایر سایت‌هایی که از طریق سرویس‌های ما دارای پیوند هستند اعمال نمی‌شود. اقدامات اطلاعاتی سایر شرکتها و سازمان‌هایی که سرویس‌های ما را تبلیغ می‌کنند و ممکن است از کوکی‌ها، تگ‌های پیکسل و سایر فن‌آوری‌ها برای ارایه و سفارش تبلیغات مرتبط استفاده کنند، تحت پوشش خط مشی رازداری ما نخواهند بود.


پذیرش و همکاری با مراجع نظارتی

ما بطور مرتب رعایت خود از خط مشی رازداری خود را مورد بازبینی قرار می‌دهیم.. هنگامی که ما شکایت‌های کتبی و رسمی دریافت می‌کنیم، برای پیگیری با فردی که شکایت کرده است تماس می‌گیریم. ما با مقامات قانونی مناسب، از جمله مقامات محافظ داده‌های محلی، همکاری می‌کنیم تا هرگونه شکایت در ارتباط با انتقال داده‌های شخصی که امکان رفع مستقیم آن با کاربرانمان وجود ندارد را مورد بررسی قرار دهیم


تغییرات

خط مشی رازداری ما در فواصل زمانی مختلف ممکن است تغییر کند. ما بدون رضایت صریح شما، حقوق شما بر اساس مقررات این خط مشی رازداری را کاهش نخواهیم داد. ما هرگونه تغییر در خط مشی رازداری را در این صفحه اعلام می‌کنیم و در صورتی که این تغییرات مهم باشند، یک اعلامیه مهم‌تر (از جمله برای برخی از خدمات ، اعلان‌های رایانامه مربوط به تغییرات خط مشی رازداری) را ارایه می‌کنیم. ما همچنین نسخه‌های قبلی این خط مشی رازداری را برای بازبینی شما در قسمت بایگانی نگهداری می‌کنیم.

Bismillah Welcome to Hamsa! The use of free publications published on this website is subject to intellectual property rights. Thank you for your attention Dismiss