برخی سوالات متداول

لطفا پیش از هرگونه برقراری تماس محتوای این بخش را مطالعه فرمایید .

نحوه استفاده از محتوا

خیر ، ما تنها آثاری را که دارای درجه کیفی بالا بر اساس فاکتورهای تخصصی و نظر کارشناسان و داوران داخلی و خارجی طرف قرارداد با همسا منتشر خواهیم کرد . ما معتقدیم بسیاری از تولیدات در حوزه های مختلف شایسته کاربران همسا نیستند و آنها تنها شایسته بهترینها میباشند .
قیمت آثار در همسا با توجه به ملاکهای متعددی از جمله قیمت اثر در انتشار سنتی ( در صورتی که منتشر شده باشد ) , قوانین و مقررات رایج کشور ، عرف فضای مجازی و ... مشخص میشود . قیمت نهایی پس از ارزیابی کیفی آثار توسط کارشناسان و همچنین مستندات ارایه شده توسط صاحب امتیاز اثر در نهایت توسط همسا تعیین میگردد .
ما در همسا درصدی از مبلغ فروش را به صاحب امتیاز اثر ( کسی که از طریق حساب کاربری قانونی همسا اقدام به ارسال اثر مینماید ) پرداخت میکنیم . این امر برای بخش رویدادهای زنده با توجه به بسته های تعرفه ای مشخص تعیین میگردد .
همسا نخستین نشر دیجیتال بین المللی کشور میباشد که رعایت دقیق حقوق مالکیت معنوی طبق قوانین داخلی و کنوانسیون های پذیرفته شده بین المللی فعالیت میکند . آثار در همسا با چهار سطح دسترسی " استفاده آزاد تجاری " ، " استفاده آزاد ( غیر تجاری ) " ، " استفاده شخصی " و " استفاده محدود " تعریف شده است . برای حمایت از تولید کنندگان و تداوم فعالیت آنها بهتر است به حقوق مادی و معنوی آنها توجه کافی نماییم . برای کسب اطلاعات بیشتر بخش " شرایط استفاده از همسا " را مطالعه فرمایید .

شرکت در رویداد برخط

شما برای شرکت در رویدادها با کیفیت مطلوب تنها به یک مرورگر اینترنت ( ترجیحا آخرین نسخه ) و سرعت حداقل 512 کیلوبایت( بسته به نوع رویداد ) نیاز دارید . به منظور استفاده کامل و تعامل مناسب ممکن است تعدادی افزونه برای نصب بر روی مرورگر خود نیاز داشته باشید که در بخش راهنمای شرکت در رویداد برخط میتوانید از بخش راهنمای حضور برخط در رویداد زنده را موارد فنی را بررسی کنید . همچنین برای برخی رویدادها ممکن است نیاز به تجهیزات مناسب برای دریافت با حداکثر کیفیت داشته باشید که در صفحه رویداد مورد نظر اطلاع رسانی کافی میشود .
در صورتی که گواهینامه ای برای رویداد در نظر گرفته شده باشد شما میتوانید آنرا با کسب حداقل نمره تعیین شده توسط اساتید برگزاری رویداد در حساب کاربری خود به شکل دیجیتال دریافت و در صورت تمایل آن را پرینت بگیرید . در صورتی که دریافت گواهینامه منوط به برگزاری آزمون خاص و یا تایید اعتبار با مهر و یا هولوگرام از طرف برگزار کنندگان باشد پس از برگزاری و حضور شما در رویداد از طرف ایشان برای شما ارسال میشود . همسا تعهدی در ارسال گواهینامه های فیزیکی ندارد اما با توجه به تضمین تعهدات برگزارکنندگان نسبت به پیگیری موضوع تا انجام کامل تعهدات ارایه شده در صفحه رویداد برخط اقدامات لازم را به انجام میرساند . شما میتوانید در صورت عدم دریافت تعهدات ارایه شده در صفحه رویداد و پیگیری از طریق کانالهای ارتباطی برگزار کنندگان که در صفحه همان رویداد و پوسترها منعکس شده است نسبت به مطالبه موضوع اقدام نمایید . در غیر اینصورت و در صورت عدم پاسخگویی مناسب میتوانید موضوع را با ما در میان بگذارید .
خیر . متاسفانه امکان انصراف از یک دوره و بازگردانی هزینه ثبت نام وجود ندارد . تنها در صورتی که رویداد مورد نظر ملغی شده و یا نقص فنی و ... مانع پوشش مناسب آنلاین برنامه شودداشته باشد ، هزینه آن از طرف همسا به حساب شما بازگردانده خواهد شد . برای اطلاع بیشتر شرایط تضمین کیفیت همسا را مطالعه فرمایید .
بله . محدودیتی برای مشاهده رویداد از یک حساب کاربری وجود ندارد . اما توجه داشته باشید که به هر شناسه شرکت کننده مقدار محدودی زمان و امکان تعامل با اساتید و برگزار کنندگان داده خواهد شد و این ممکن است در کیفیت تعامل گروه شما با محل برگزاری تاثیر گذار باشد .
در صورتی که در رویداد ثبت نام کرده باشید و هزینه آنرا پرداخت نموده باشید . همواره به محتوای ضبط شده رویداد و سایر اسناد و ارایه هایی که با نظر اساتید و برگزار کنندگان رویداد در دسترس شرکت کنندگان قرار گرفته است تنها به منظور استفاده شخصی دسترسی خواهید داشت . برخی از این محتواها ، به مدت محدود و برخی نامحدود در دسترس شما قرار دارند . ( به منظور اجتناب از مشکلات قانونی ، توصیه میکنیم شرایط استفاده از همسا را یکبار با دقت مطالعه فرمایید . )

نحوه استفاده از سامانه

خیر . شما در همسا تنها باید دارای یک حساب کاربری منحصر به فرد داشته باشید . البته میتوانید همزمان یک حساب حقیقی و یک حساب حقوقی داشته باشید .
بله . شما میبایست یکی از دو شکل عضویت فردی و یا سازمانی را ، بر اساس نوع کارکرد آن انتخاب نمایید . البته استفاده از بخش اطلاع رسانی و اخبار و وبنوشت همسا ، نیازی به عضویت ندارد و شما هنوز هم میتوانید از آن استفاده نمایید .
ممکن است ایمیل فعالسازی به پوشه هرزنامه ( اسپم ) شما رفته باشد. لطفا این پوشه را بررسی کنید. و یا اینکه ممکن است ایمیل خود را در هنگام ثبت نام اشتباه وارد کرده باشید. به فرم ثبت نام بروید و با دقت بیشتری ایمیل خود را وارد کنید.
خیر ، عضویت در همسا رایگان است و هیچگونه هزینه اضافی در بر ندارد .
بله . همسا یک نشر دیجیتال بین المللی است . به زودی خدمات امکان عضویت و ساخت حساب کاربری را برای کلیه کشورها راه اندازی و خدمات خود را به سراسر جهان ارایه خواهد نمود .
طراحی همسا یک طراحی ساده و بسیار کاربردی است . شما به سه روش میتوانید به آثار مورد علاقه خود و یا اثری مشخص در همسا برسید : 1- یک از طریق اولین اثری که می پسندید : در صفحه هر اثر دسته بندی های متفاوتی همچون سایر آثار آن صاحب اثر , آثار مشابه ، دیگران نیز خریده اند و آثار پیشنهادی وجود دارد که به احتمال لحاظ مشخصات بسیار به اثر مورد نظر شما نزدیک هستند . همچنین از طریق تک تک مشخصات وارد شده برای اثر شما میتوانید با کلیک بر روی آنها دسته بندی ها تغییر دهید . 2- از طریق پنل جستجو : شما میتوانید از طریق جستجوی سریع و یا جستجوی پیشرفته لیست کاملی از آثار مد نظر خود با مشخصات دقیق انتخاب شده در همسا مشاهده نمایید . این بخش از طریق پنل کنترل سمت راست بخش فروشگاهی وبگاه در دسترس شما است . 3- از طریق جسنجوی عمومی در وبگاه . این کار از طریق نماد ذره بین در بالای وبگاه همسا امکان پذیر است .

انتشار محتوا

آثار داخلی باید دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشند و در خصوص آثار خارجی در صورتی که صاحب امتیاز مستقیما اقدام به نشر اثر نماید این مجوزها باید اخذ شود ( در بخشهای مختلف کمی متفاوت است ) و در صورتی که پخش آثار خود را به نماینده قانونی و حقوقی خود در ایران سپرده باشد او میتواند از طریق همسا اقدام به نشر آثار نماید . در صورتی که اثر شما فاقد مجوزهای قانونی انتشار باشد , در صورت توافق و تایید همسا , ما میتوانیم آن را برای مراجع ذیربط ارسال نماییم . در این شرایط شما میپذیرید " همسا " ناشر انحصاری دیجیتال آثار شما باشد .
بسیار ساده , شما میتوانید اثر خود و یا نمونه از آن را با ذکر توضیحات و مشخصات کامل از طریق رایانامه برای ما ارسال کنید . کارشناسان ما در اولین فرصت موضوع را بررسی و پاسخگوی شما خواهند بود. برای نشر در همسا تنها نیاز به مجوز انتشار اثر و رعایت حقوق مالکیت معنوی می باشد . در صورتی که مجوز انتشار ندارید نیز میتوانید اثر خود را به همین شیوه ارسال نمایید و توضیحات راهنما را دنبال کنید .
همسا اطلاعات جزیی و مشخصات کاملی را از صاحبان آثار طلب میکند که تکمیل بسیاری از آنها اجباری است . با این حال اگر شما معتقید که جزو عوامل اصلی یک اثر هستید و نام شما در صفحه مشخصات اثر ذکر نشده است ، میتوانید از طریق بخش ارسال نظر که در صفحه محصول مشخص شده است ما را مطلع نمایید .ما به درخواست های مشروع شما پاسخ میدهیم .

حقوق مالکیت فکری

مالکیت حق نسخه‌برداری حق استفاده انحصاری از اثر را با چند استثنا به مالک اثر می‌بخشد. وقتی فردی یک اثر اصلی ثابت شده در یک محیط مشهود را ایجاد می‌کند، به طور خودکار حق نسخه‌برداری اثر را در اختیار دارد. بسیاری از اثرها واجد شرایط محافظت با حق نسخه‌برداری هستند، به عنوان مثال: • آثار سمعی و بصری، مانند نمایش‌های تلویزیونی، فیلم‌ها و ویدیوهای برخط • قطعات صوتی ضبط شده و ساخته‌های موسیقی • آثار نوشته شده، مانند سخنرانی‌ها، مقالات، کتاب‌ها و ساخته‌های موسیقی • آثار تجسمی مانند نقاشی‌ها، پوسترها و تبلیغات • بازی‌های ویدیویی و نرم‌افزارهای رایانه • آثار نمایشی مانند نمایشنامه‌ها و فیلم‌های موزیکال
بله، در برخی شرایط این امکان وجود دارد که از اثر محافظت شده با حق نسخه‌برداری بدون نقض کردن حق نسخه‌برداری مالک آن استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر در این باره، ممکن است مایل باشید با استفاده منصفانه آشنا شوید. مهم است که توجه داشته باشید که محتوای شما می‌تواند در پاسخ به یک ادعای نقض حق نسخه‌برداری حذف شود، حتی اگر... • به مالک حق نسخه‌برداری اعتبار داده باشید • از کسب درآمد از محتوای متخلف خودداری کرده باشید • برای نسخه‌ای از محتوای مورد نظر هزینه پرداخت کرده باشید • متوجه محتوای مشابهی شده باشید که در جای دیگری در اینترنت نمایان می‌شود • محتوا را، از جمله یک نسخه چاپی یا دیجیتال، خریداری کرده باشید • محتوا را خود شما از تلویزیون، سینما یا رادیو ضبط کرده باشید • محتوا را خود شما از کتاب درسی، پوستر فیلم یا عکس کپی کرده باشید • بیان کرده باشید که «هیچ قصدی برای نقض حق نسخه‌برداری وجود ندارد» برخی از سازندگان محتوا انتخاب می‌کنند که اثر آنها با نیازمندی‌های خاصی برای استفاده مجدد در دسترس قرار بگیرند.
خیر. ‏همسا قادر نیست در منازعات مالکیت حقوق میانجی‌گری کند. وقتی اخطاریه حذف کامل و معتبری دریافت می‌کنیم، محتوا را بنابر ضرورت قانون حذف می‌کنیم. هنگامی که دفاعیه در برابر اخطار معتبری دریافت می‌کنیم، آن را برای شخصی که حذف را درخواست کرده است، بازارسال می‌کنیم. اگر منازعه همچنان وجود دارد، این تصمیم اشخاص درگیر است که مسئله را در دادگاه حل و فصل نمایند.
حق نسخه‌برداری تنها شکلی از مالکیت معنوی است. این حق با علامت تجاری متفاوت است، علامت تجاری از نام مارک‌ها، شعارها، آرم‌ها و سایر شناسه‌های منبع در برابر استفاده دیگران جهت اهداف خاص محافظت می‌کند. همچنین حق نسخه‌برداری متفاوت از قانون ثبت اختراع است که از اختراعات محافظت می‌کند.
فقط به این علت که شما در ویدیو، تصویر یا قطعه صوتی حضور دارید، بدین معنا نیست که حق نسخه‌برداری آن را در اختیار دارید. به عنوان مثال، اگر دوست شما عکسی از شما بگیرد، او مالک حق نسخه‌برداری عکسی است که گرفته است. اگر دوست شما یا شخص دیگری، ویدیو، تصویر یا صوت ضبط شده‌ای را بدون اجازه شما آپلود کند و احساس کنید این کار حریم خصوصی یا امنیت شما را نقض می‌کند، ممکن است مایل باشید یک شکایت حریم خصوصی ارائه کنید.
اگر حقوق استفاده از مطالب خاص محافظت شده با حق نسخه‌برداری را در صفحه‌تان توضیح داده‌اید، ممکن است بخواهید برای جلوگیری از یک حذف اشتباه به مالک اصلی محتوا هشدار دهید. اگر صفحه شما به اشتباه حذف شده است، می‌توانید با تماس مستقیم با شاکی یا ارسال دفاعیه در برابر اخطار درخواست استرداد کنید. قبل از ارسال دفاعیه در برابر اخطار، می‌توانید برای حصول اطمینان از اینکه این مورد یک دعوی معتبر است از خود چند سؤال بپرسید: • آیا شما مالک حق نسخه‌برداری اثر هستید؟ • آیا مجوز همه مطالب شخص ثالث استفاده شده در اثر را از مالک یا مالکان حق نسخه‌برداری مربوطه در اختیار دارید؟ • آیا استفاده شما از مطالب دارای حق نسخه‌برداری می‌تواند تحت قانون قابل اجرا یک استفاده منصفانه، معامله منصفانه یا واجد شرایط استثنا در نظر گرفته شود؟ اگر یکی از شرایط بالا بر محتوای شما اعمال می‌شود، می‌توانید درباره مناسب‌ترین روند منازعه تحقیق کنید یا با وکیل مشاوره نمایید. اگر چنین نیست، ممکن است ناقض قوانین حق نسخه‌برداری باشید.
اگر قصد دارید مطلب محافظت شده با حق نسخه‌برداری را در اثرتان لحاظ کنید، ممکن است ابتدا به دریافت مجور نیاز داشته باشید. همسا نمی‌تواند این حقوق را به شما اعطا کند و قادر نیستیم برای یافتن و برقراری تماس با اشخاصی که قادر به اعطای مجوز به شما هستند، شما را یاری کنیم. این چیزی است که خود شما یا به کمک وکیل باید درباره آن تحقیق کرده و به انجام برسانید. تنهای کمکی که همسا برای این امر کرده است ایجاد پنل ارتباطی صندوق مجازی همسا است که مستیقا به پست الکترونیک کاربران حرفه ای و صاحبان آثار متصل است و البته شما تنها زمانی که دارای یک حساب کاربری حرفه ای هستید میتوانید به آنها دسترسی داشته باشید این اطلاعات برای کاربران حرفه ای دارای حساب کاربری در وبگاه به راحتی از طریق بالن های شناوری که با نگه داری موس بر روی هر یک از عوامل تولید آثار و محصولات نمایان میشود قابل دسترس و مشاهده است . ما تضمین نمیدهیم که همه اطلاعات بروز و یا صحیح باشند هر چند حداکثر تلاش خود را در این راستا میکنیم .اما این صرفا یک امر اختیاری است که از طرف صاحب حساب کاربری و با ویرایش اطلاعات شخصی وی توسط خود او امکان پذیر است و همسا در این امر دخالتی ندارد .
طبق قانون حق نسخه‌برداری، برای هر حذف به اعلان‌های کامل حق نسخه‌برداری نیاز داریم.
برای همسا، پیامدهای نقض حق نسخه‌برداری ساده هستند. براساس قانون، هنگامی که به درستی از نقض مطلع شویم، دسترسی به محتوایی که قانون حق نسخه‌برداری قابل اجرا را نقض می‌کند، غیرفعال می‌نماییم. اگر اعلان نقض معتبری دریافت کنیم که محتوای مربوط به اثر شما را مشخص می‌کند، آن محتوا حذف شده و ممکن است ممنوعیتی دریافت کنید. به علاوه، ممکن است مالکان حق نسخه‌برداری تصمیم بگیرند از نقض شما شکایت کنند. نقض حق نسخه‌برداری می‌تواند به خسارت‌های قانونی و در برخی موارد مجازات‌های کیفری منجر شود.
احتمالاً در رابطه با درخواست حذف شما یک دفاعیه در برابر اخطار دریافت کرده‌ایم. مطابق قانون، محتوا مجدداً برقرار می‌شود، مگر آنکه شما مدرکی ارائه دهید که برای اقدامات دادگاهی علیه کاربر پرونده تشکیل داده‌اید تا از فعالیت متهم به نقض قانون جلوگیری نمایید. اگر طی ۱۰ روز این اخطاریه را از سوی شما دریافت نکنیم، ممکن است مطالب را در همسا احیا نماییم. سلب مسئولیت: ما وکیل نیستیم و اطلاعات ارائه شده در اینجا مشاوره حقوقی نیستند. این اطلاعات را برای اهداف آموزشی ارائه می‌کنیم.
دور زدن هنگامی اتفاق می‌افتد که یک محصول یا سرویس برای شکستن مانع قرار داده شده جهت کنترل دسترسی به اثر حق نسخه‌برداری طراحی می‌شود. به عنوان مثال، وب‌سایتی که دارای تولید کننده کلید سریال برای نرم‌افزارهای محافظت شده با حق نسخه‌برداری است می‌تواند یک سرویس دور زدن ارائه کند.
درخواست دور زدن فقط می‌تواند توسط دارنده حقوق، نماینده مجاز او یا یک فروشنده مجاز مطلب دارای حق نسخه‌برداری مورد نظر تکمیل شود
اگر دادگاه حکم کرده باشد که محتوا در همسا غیرقانونی هستند، می‌توانید حکم را برای بررسی ارسال کنید. لطفاً توجه داشته باشید که ما فقط حکم‌های دادگاه معتبر امضا شده توسط قاضی را می‌پذیریم. اگر نشانی‌های اینترنتی خاصی ارائه شوند و اگر شرایط حکم دادگاه نشان دهد که محتوا قانون را نقض می‌کند، ممکن است به طور داوطلبانه محتوا را از خدماتمان حذف کنیم.
برای ارسال کپی یک حکم معتبر از طریق اشکال‌زدای ما، لطفاً با انتخاب سرویسی که محتوا در آن نمایان می‌شود، شروع کنید. به عنوان مثال، اگر محتوا در بخش آثار هستند و یا در بخش رویدادهای زنده و وبینار و یا گاهنامه رایگان همسا , آن گزینه را انتخاب کنید . سپس، گزینه «حکم دادگاهی دارم که اعلام می‌دارد محتوای خاصی غیرقانونی است» را انتخاب کنید. وقتی به فرم وب مناسب رسیدید، از شما می‌خواهیم اطلاعات زیر را ارائه دهید: • رونوشتی از حکم دادگاه، • نشانی اینترنتی برای هر صفحه وب که حاوی محتوای متهم به نقض قانون است، • نوشتار یا محتوای دقیق از هر نشانی اینترنتی که شرایط حکم را نقض می‌کند و • بخش یا صفحه مشخصی از حکم دادگاه که حذف این صفحات وب را دستور می‌دهد.
ما برای دریافت و مرور احکام دادگاه علیه اشخاص ثالثی که متهم به پست محتوای غیرقانونی هستند، از این اشکال‌زدا استفاده می‌کنیم. اگر احکام دادگاه خطاب به همسا هستند، لطفاً آنها را ارسال نکنید -- ما ابلاغ را به این شیوه نمی‌پذیریم

پاسخ مورد نظر خود را پیدا نکردید؟

کلیه آثار و خدمات عرضه شده در فروشگاه دیجیتال همسا ، حسب مورد دارای مجوز از مراجع ذی الصلاح میباشد . رد کردن