آخرین اصلاح: مرداد 1395 ه‍.ش

 

به همسا خوش آمدید !

 

با استفاده کردن از خدمات ارایه شده همسا شما با این شرایط موافقت می‌کنید. لطفا آن را به دقت مطالعه کنید. خدمات ارایه شده توسط ما و نحوه استفاده از آنها متنوع هستند، از این رو برخی مواقع شرایط اضافی یا شرایط خاص محتوا ( از جمله شرایط سنی ، جنسیتی و اقلیمی ) اعمال می‌شوند. شرایط اضافی با خدمات مربوطه در دسترس خواهد بود و اگر از آن خدمات استفاده کنید، آن شرایط اضافی بخشی از قرارداد شما با ما می‌شود. لطفا این متن و تمام تبعات استفاده از آن را قبل از استفاده با دقت مطالعه کنید. قوانین اصلی در اینجا نیامده و در صورت نیاز , به مواد آن ارجاع شده است اما قوانین کاربردی مطرح شده اند .

عضویت در همسا به عنوان کاربر فردی و یا سازمانی به معنی پذیرفتن شرایط مندرج در این وبگاه می‌باشد و همسا هیچ توافقی با کاربران خارج از این شرایط ندارد. شرایط مندرج در این وبگاه شامل موارد زیر می‌شود:

همین سند

سیاست‌های حریم شخصی

قوانین مالکیت فکری

 

تعاریف

 

تولید محتوا (پدید آوردن ) : خلق اثری جدید با بکــارگیری دانــش، هنــر و یا ابتکــار توسـط شـخص حقیقی یا حقوقی ، به تنهایی یا با همکاری دیگر پدیدآورندگان.

پدیدآورنده : به مولف ، مصنف , هنرمند و گروه برنامه نویسی که اثری را خلق کرده باشند ؛ فارغ از شکل اجرا و تحقق آن "پدیدآورنده " گفته میشود .

محتوای دیجیتال: مواد دیداری، شنیداری، نوشتاری و یا ترکیبی از آنها در قالبهای دیجیتال قابل عرضه به صورت برخط

اثر: آنچه از راه دانش، هنر و یا ابتکار پدید می‌آید، بدون درنظر گرفتن طریقه یا روشی که در بیان، ظهور و یا ایجاد آن به­ کار رفته است. ( در اینجا به شکل خاص به شکل محتوای دیجیتال قابل عرضه باشد )

مالک محتوا : صاحب امتیاز اثر میباشد که یا اثر را پدید آورده است و یا امتیاز تولید و یا مالکیت اثر را از طرف پدید آوردگان به شکل قانونی داشته باشد . در همسا مالک محتوا یا نماینده قانونی آن ، همان صاحب حساب کاربری تلقی میشود .

داده (data ) : هرگونه اطلاعات معنادارکه قابلیت پردازش و انتقال توسط رایانه ها و بسترهای تحت وب را داشته باشد .

فرا داده ( meta data ) : به نویسه های نرم افزاری متنی که برای توصیف یک داده و مشخصات آن به همراه داده اصلی ثبت و ضبط میگردد میگویند . این نویسه ها به همراه داده منتقل شده و ویژگی های آن را توصیف میکند .

پنهان نگاره : علایم و یا کدهای مخفی یا قابل رویتی است که به منظور صیانت از حقوق نسخه برداری و یا جلوگیری از استفاده غیر مجاز از اثر در داده اصلی گنجانده میشود .

رسـانه دیـجیتال: رسـانه مبتنی بـر فـناوری نـوین اطلاعـات و ارتباطـات، شـامل گونه های زیر:

  • بسته نرم افزاری رسانه ای.

  • حامل دیجیتال حاوی داده.

  • رسـانه برخط

رسانه برخط: هر سامانه که امکان قراردادن محتوای دیجیتال در معرض دسترس عمـوم با بیش از یک هزار مخاطب مشخص یا نا مشخص از طریق بستر شبکه نظیر شبکه گسترده جهانی، شبکه های محلی، شبکه های مبتنی بر فناوری بلوتوث، شبکه های تلفن ثابت و همراه را فراهم میکند .

همسا ( رسانه هوشمند ) : نخستین ناشر جامع دیجیتال بین المللی ایران به آدرس اینترنتی www.HAMSA.media ، با دارا بودن مجوز جامع (نشر برخط – نشر بر حامل – تصدی رسانه پیام ده – رسانه کاربر محور – تصدی رسانه هوشمند و همراه ) میباشد که به نشر محتوای فاخر علمی فرهنگی هنری در تمام قالبهای قابل عرضه دیجیتال و برگزاری رویدادهای مهم داخل و خارجی به شکل برخط میپردازد.

وبگاه : به طور خاص به نشانی همسا در فضای مجازی و به طور عام به دیگر سامانه ها و پایگاه های اینترنتی اشاره میکند.

رسانه تحلیلی خبری : وبگاهی که در خصوص آثار متشر شده در همسا نقد و یا محتوای تحلیلی در وبگاه خود منتشر میکند و درخواست درج پیوند آن را در صفحه اثر مورد نظر دارد .

محتوای تحلیلی خبری : محتوایی اعم از متن، صوت، تصویر و… است که در خصوص نقد یا معرفی بهتر و دقیق تر اثر یا موضوعی خاص تولید میشود .

حساب همسا : حساب کاربری در همسا می باشد که تحت قوانین و مقررات وبگاه همسا توسط مالک محتوا ایجاد گردیده و مورد تایید همسا قرار گرفته است . کلیه ارتباطات و اقدامات و فعالیتهای متعدد کاربران اعم از ارسال اثر ، لستفاده از آثار رسانه همسا ، تراکنشهای مالی و .... به صورت برخط و توسط این درگاه صورت میپذیرد

پیش نمایش : یک نسخه دیجیتال از اثر با حجم و کیفیت محدود , جهت پیش نمایش برای بازید کنندگان از اثر است که به منظور بررسی و انتخاب دقیق تر آنها تهیه و عرضه میشود .

پیش خرید : قابلیتی است که کاربر به واسطه آن می تواند اثری را قبل از عرضه آن و یا حتی پیش از آغاز به تولید با توجه به مشخصات دقیق اعلام شده خریداری کند . همچنین ثبت نام در رویدادهایی زنده مجازی به نوعی پیش خرید استفاده از محتوای برخط به حساب می آید .

" کپی مجرد " : یک کپی از نسخه اصلی اثر (مربوط به یک پدیدآورنده ) است که در همسا قرار گرفته و از طریق هر یک از خریداران نهایی آن می توان :

  1. آنها را به شکل جریانی توسط هر مرورگر اینترنتی به شکل برخط دریافت کرد .

  2. یا اینکه چنین آثاری را در دستگاه های ثبت شده در همسا دانلود کرد

  3. به بعضی محتویات مربوط به مالک محتوا به شکل جریانی و یا دانلود آن دسترسی داشت .

صفحه محصول ( اثر ) : بخشی است که شما می توانید در آن اطلاعات مربوط به اثر , پدید آورندگان و ... را چه اثر در حال نشر باشد و یا در آینده در همسا در دسترس قرار گیرد ، مشاهده کنید .

خدمات : شامل کلیه خدمات همسا می باشد که به صورت رایگان و یا با هزینه مشخص به کاربران ارایه میشوند .

رایانامه : آدرس صندوق پست مجازی است ( e-mail )

کاربر : به افراد حقیقی و حقوقی که مطابق موازين از وبگاه همسا بازدید و یا از خدمات آن استفاده میکنند .( عضو و غیر عضو )

رویداد برخط : همایشها ، کارگا ه ها و رویدادهای زنده که امکان شرکت افراد علاقه مند را به شکل برخط در آن فراهم میکند و از طریق وبگاه همسا به عنوان یکی از انواع خدمات ویژه و منحصر به فرد به کاربران عضو همسا ارایه میشود .

سطح دسترسی : جهت حفاظت از حقوق مالکیت فکری آثار برای نخستین بار در همسا چهار سطح دسترسی به منظور تعیین نحوه استفاده از آثار توسط کاربران نهایی در نظر گرفته شده است که در فرآیند ارسال اثر توسط مالک محتوا ، یکی از آنها با در نظر گرفتن شرایط آن انتخاب و تعیین می گردد .

حق نشر دیجیتال انحصاری اثر : به دو صورت حق نشر اثر به شکل انحصاری به همسا تعلق میگیرد .

الف – با توافق مالک محتوا و واگذاری و انتقال کلیه حقوق مادی و فکری اثر به همسا .

ب - در صورت ارسال اثر فاقد مجوز انتشار توسط مالک محتوا به همسا در صورت تایید نهایی محتوا طی فرایند آن ، اثر برای اخذ مجوزهای لازم به مراجع قانونی ارسال میگردد . در این شرایط حق نشر اثر مذکور تا مدت معلوم ( حداقل دو سال ) در انحصار همسا خواهد بود و کلیه حقوق مربوط به آن برای همسا محفوظ است .

 


استفاده از خدمات ما

شما باید از کلیه خط مشی‌هایی که به واسطه خدمات همسا در اختیار شما قرار گرفته است، پیروی کنید، از خدمات ما سوء استفاده نکنید. بعنوان مثال از تداخل در خدمات ما یا تلاش برای دسترسی به آنها با استفاده از روشی بجز رابط کاربری و دستورالعمل‌های ارایه شده توسط ما، خودداری کنید. شما می‌توانید از خدمات ما فقط بگونه‌ مجاز شناخته شده توسط قانون، استفاده کنید. در صورت عدم تبعیت شما از شرایط یا خط مشی‌های ما و یا در صورت مشکوک شدن به هرگونه سوء عملکرد، ما ممکن است ارایه خدمات به شما را متوقف کرده یا به حالت تعلیق در آوریم.

استفاده از خدمات ما سبب نمی‌شود که مالکیت هرکدام از داراییها و حقوق مالکیت فکری موجود در خدمات ما یا محتوایی که به آن دسترسی دارید به شما تعلق بگیرد. شما امکان استفاده از محتوای خدمات ما را ندارید، مگر اینکه دارنده آن خدمات به شما اجازه دهد یا بگونه‌ای دیگر بواسطه قانون مجاز به انجام این کار باشید. این شرایط به شما این حق را نمی‌دهد از نشان یا نشانه نوشته های انحصاری استفاده شده در این خدمات استفاده کنید و یا شناسه ها یا اعلان های حقوقی نمایش داده شده در خدمات ما را حذف یا نامفهوم کرده یا آنها را تغییر دهید.

خدمات ما آثار و اطلاعاتی را به نمایش می‌گذارند که ممکن است متعلق به همسا نباشد . مسئولیت این آثار و اطلاعات تنها بر عهده شخص یا سازمانی است که آن را در اختیار همسا قرار داده است. کلیه آثار حسب مورد دارای مجوزهای قانونی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تحت قوانین داخلی و بین الملل می باشد . ما محتوا را مورد بازبینی قرار میدهیم تا تعیین کنیم که غیرقانونی نباشد یا اینکه خط مشی‌های ما را نقض نکند، همچنین در صورتی که یک محتوا بصورت منطقی خط مشی‌های ما یا قانون را نقض کند، آن را حذف کرده یا نمایش نمی‌دهیم. اما این امر لزوما به معنای این نیست که ما همه محتوا را بازبینی می‌کنیم (بنابراین لطفا تصور نکنید که ما این کار را انجام می‌دهیم ) .

ما ممکن است اعلامیه‌های خدمات، پیامهای اجرایی و سایر اطلاعات را در ارتباط با استفاده شما از این خدمات برای شما ارسال کنیم. شما می‌توانید برخی از آن ارتباطات را لغو کنید.

برخی از خدمات ما در تلفنهای همراه در دسترس هستند. از این خدمات به نحوی استفاده نکنید که باعث حواس پرتی شما شوند و باعث شوند قوانین ترافیکی یا ایمنی را رعایت نکنید.

 


محدودیت های سنی

برای استفاده از کلیه خدمات وبگاه همسا به عنوان یک فرد حقیقی , برای داشتن حساب ویژه یا حرفه ای شما باید حداقل 13 سال سن داشته باشید . در صورتی که شما 13 سال یا بیشتر سن دارید و زیر 18 سال ( سن قانونی ) هستید حتما باید از ولی و یا سرپرست خود برای استفاده از خدمات همسا مجوز داشته باشید و یا حساب شما توسط سرپرست شما ایجاد و مدیریت شود . در صورتی که فردی هستید که منع قانونی دارید و یا بر اساس هرگونه قوانین کشور و محل اقامت شما استفاده از خدمات همسا غیر قانونی تلقی میشود ، شما نباید به همسا دسترسی داشته باشید . شما نباید هیچگونه محدودیت سنی مطابق آنچه گقته شد به منظور استفاده از برخی محصولات دیجیتال و محتوای خاص در همسا داشته باشید .

 

فعالیت های خطرناک

هیچ یک از خدمات همسا نباید به منظور انجام عملیات خطرناک و نقض قوانین کشوری و بین المللی و همچنین استفاده های غیر از موارد ذکر شده در اهداف اصلی سایت به کار گرفته شود .

 


امکانات مورد نیاز برای استفاده از خدمات

برای استفاده از خدمات وبگاه همسا شما تنها نیاز به یک مرورگر ( با استفاده از رایانه , تبلت و یا گوشی هوشمند و سازگار ) دارید که با توجه به پیشرفت های تکنولوژیک تغییر میکند , همچنین به اتصال اینترنتی مناسب نیاز خواهید داشت . نحوه دریافت محتوا و یا خدمات از همسا به مقدار قابل توجه ای به امکانات نرم افزاری و سخت افزاری شما بستگی خواهد داشت . البته در خصوص استفاده از محصولات پس از دریافت از همسا میتوانید بسته به نوع محتوا و همچنین سطح حقوق مالکیت فکری هر اثر به شیوه های متنوعی از محصولات استفاده کنید ( مانند پخش در اتومبیل و یا استفاده از محتوا توسط دیگر نرم افزارهای هوشمند )

 


حقوق مالکیت فکری و حق نسخه برداری

همسا برای نخستین بار در کشور با ایجاد زیرساختهای دانش بنیاد و فناوری های روز دنیا ، چهار سطح دسترسی برای آثار ارایه شده در نظر گرفته است .این سطوح دسترسی نحوه استفاده شما از آثار را بیان میکند :

استفاده آزاد تجاری : حقوق مالکیت مادی و فکری این آثار که با علامت © بدون رنگ مشخص شده است به طور کامل و به مدت حداکثر زمان مجاز قانون ( بسته به نوع اثر ) به شخص خریدار تعلق میگیرد . هرگونه استفاده از اثر ، تغییر کل یا بخشی از اثر توسط مالک محتوای جدید مجاز خواهد بود . این آثار تنها یکبار فروش است و دیگر بار قابل عرضه توسط مالک محتوای اول نمیباشد .

استفاده آزاد ( غیر تجاری ) : این آثار که با علامت © مشخص شده است به شما اجازه میدهد تا علاوه بر استفاده شخصی ، آن را بدون هرگونه تغییر در محتوا و یا مخدوش سازی مشخصات و ... با دیگران نیز به اشتراک بگذارید . همچنین از این آثار در تولیدات خود و یا دیگر محصولات شخصی با ذکر منبع استفاده کنید . تهیه نسخه مجدد از این آثار در صورتی که کلیه اطلاعات داده و فراداده اثر در این فرایند حفظ شود بلامانع است . اشتراک گذاری همه و یا بخشی از محتوای نسخ آزمایشی و پیش نمایش اثر اعم از فروشی و یا رایگان برای کلیه آثار با محتوای متن ، صدا ، تصویر ، ویدیو و نرم افزار تا زمانی که آن محتوا اجازه دسترسی و اشتراک آزاد را نداشته باشد ، مجاز نیست و شما را دچار خسارت مالی و حقوقی میگرداند .

استفاده شخصی : این آثار که با علامت © نمایش داده شده است مانند بسیاری از آثار ارایه شده ، تنها برای استفاده شخصی ( مانند : استفاده در دستگاه های شخصی و یا اعضای خانواده درجه اول ) و با حفظ مسوولیت انتشار و بدون هرگونه تغییر در محتوا و مشخصات و ... در اختیار شما قرار گرفته است . نشر و یا تهیه نسخه های دیگر از این آثار به هر نحو پیگرد قانونی دارد .

استفاده محدود : آثاری که با علامت © مشخص شده اند تحت حفاظت حقوقی مالکیت فکری همسا میباشد و هیچگونه تغییری در آن مجاز نمیباشد . از این آثار با امکانات متنوع همسا به بهترین شکل میتوانید استفاده کنید و هیچ محدودیت دیگری را برای شما به لحاظ کمی و کیفی ایجاد نمیکند .

شما به عنوان یک کاربر با دریافت یا ارسال یک اثر می‌پذیرد که مسئول انتشار و یا استفاده از آن هستید و اگر شخص یا شرکتی به واسطه انتشار آن اثر دچار خسارت شد، متعهد به پاسخگویی براساس قوانین ملی و بین المللی می باشید . همچنین به عنوان تولید کننده محتوا ، مسئول پاسخگویی به هر گونه ادعا در مورد نقض حقوق نسخه برداری ، حقوق مؤلفان، حق نشر یا محتوای غیر مجاز براساس کلیه قوانین جاری ملی و بین الملل می باشید .

ما به اعلامیه‌های نقض حق نسخه‌برداری واکنش نشان داده و بر اساس رویه تعیین شده در قانون حق نسخه‌برداری داخلی و بین الملل ، حساب‌های افراد تکرار کننده نقض این حقوق را مسدود میکنیم. ما اطلاعات را در اختیار دارندگان حق نسخه‌برداری قرار می‌دهیم تا حقوق مالکیت فکری خود را مدیریت کنند. اگر فکر می‌کنید شخصی حق نسخه‌برداری شما را نقض کرده و می‌خواهید به ما اطلاع دهید، می‌توانید درباره ارایه اعلان‌ها و خط مشی همسا در خصوص پاسخ به اعلان‌ها در راهنمای حقوق مالکیت فکری اطلاعات کافی کسب کنید.

 


کدهای شناسایی اختصاصی

به منظور حفاظت از حقوق مالکیت فکری ، کلیه آثار ( با هر چهار نوع سطح دسترسی ) کدگذاری میشود . شما حق پاک کردن یا مخدوش نمودن پنهان نگاره ها ( water mark ) , طرح جلدها و شناسنامه دیجیتال و یا دیگر موارد حقوقی یا اعلامیه های کدهای شناسایی خاصی که در هر یک از محصولات مستتر است را نخواهید داشت . همچنین شما نباید نسبت به تغییر محتوای ارایه شده در همسا با مقاصد طراحی مجدد یا تغییر در مالکیت محتوا و یا منابع آن اقدام نمایید . شما مسوول هرگونه نقض حقوق نسخه برداری اثر دریافت شده توسط خود خواهید بود . این مورد میتواند هزینه های سنگینی برای شما داشته باشد . ما به طور جدی این مورد را پیگیری میکنیم.

در خط مشی‌های رازداری همسا درباره نحوه استفاده ما از داده‌های شخصی شما و محافظت از حریم خصوصی شما هنگام استفاده از خدمات ما توضیح داده شده است. با استفاده از خدمات ما، شما موافقت می‌کنید که همسا می‌تواند از آن داده‌ها مطابق با خط مشی‌ رازداریمان استفاده کند.

 


حساب همسا

شما برای استفاده کامل از خدمات ما به حساب کاربری نیاز خواهید داشت . برای این منظور شما باید در همسا عضو شوید . حساب کاربری که در حین عضویت شما ایجاد می شود ، مادامی که تخلفی از قواعد این شرایط یا قوانین ملی صورت نگیرد به مدت نامحدودی برای شما فعال باقی خواهد بود و این به معنی آن است که همسا و شما همواره به شرایط پایبند هستید.

 


تعدد حساب کاربری

هر شخص حقیقی و حقوقی تنها مجاز به داشتن یک حساب کاربری با نام کاربری و رمز ورود مشخص میباشد . با توجه به قابلیت استفاده از محتوای دریافتی بر روی چندین دستگاه , شما نیازی به داشتن چندین حساب برای استفاده و یا انتقال محتوا به دستگاه های دیگر خود نخواهید داشت .

 


دسترسی غیر مجاز به حساب کاربری

شما باید جزییات حساب کاربری و اطلاعات امنیتی خود را حفظ کنید و آن را با هیچ کس به اشتراک نگذارید . شما نباید هیچگونه اطلاعات شخصی از دیگر کاربران و یا دیگر افراد غیر عضو همسا گردآوری کنید و یا از حساب آنها استفاده نمایید . این مورد شامل نام های حساب کاربری نیز میباشد .

برای حفاظت از حساب همسای خود، ﺭﻤﺰتان را فاش نکنید. شما مسئول اتفاقاتی هستید که در حساب همسای شما یا از طریق آن رخ می‌دهد. سعی کنید از ﺭﻤﺰ حساب همسای خود در برنامه‌های شخص ثالث استفاده مجدد نکنید. اگر متوجه استفاده غیرمجاز از ﺭﻤﺰ یا حساب همسای خود شدید، این دستورالعمل‌ها را دنبال کنید .

 


اطلاعات در مورد شما

به منظور دسترسی شما به برخی محتواهای خاص در همسا , ممکن است لازم باشد که اطلاعاتی را در مورد خود ارایه دهید مانند نام , آدرس و مشخصات شماره حساب و مستندات تایید هویت . اطلاعاتی که ما گرد آوری میکنیم , از جمله اطلاعاتی که ما از شخص ثالث گردآوری میکنیم , تنها برای ما و بخشهای وابسته به منظور ارایه خدمات ، قابل دسترسی است . خط مشی رازداری همسا توضیح میدهد که چگونه ما در راستای صیانت و حفظ اطلاعات محرمانه شما زمانی که از همسا استفاده میکنید تلاش میکنیم . برخی اطلاعاتی که در اختیار همسا قرار میدهید باید دقیق , صحیح و بروز باشد .

به منظور جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی ، برخی از اطلاعاتی که در هنگام ثبت نام از شما اخذ میشود ، به شکل خودکار صحت سنجی میشود اما برخی از اطلاعات ممکن است نیاز به بررسی توسط کارشناسان بخش حقوقی همسا داشته باشد . بنابراین حساب کاربری همکار تا حداکثر 24 ساعت پس از ثبت اطلاعات ، فعال خواهد شد . در صورت عدم تایید و یا مخدوش و ناقص بودن مدارک , حساب کاربری فعال نمیشود. ( در صورتی که معتقدید مدارک شما به اشتباه رد شده است میتوانید از طریق بخش تماس با ما مراتب را به ما اطلاع دهید .

همسا ممکن است نیاز داشته باشد که برخی اطلاعات شخصی شما مانند نام و نام خانوادگی و رایانامه و یا شناسه ملی و کارت اعتباری شما را به منظور پردازش و تراکنش مالی با ارایه دهندگان خدمات مالی صحت سنجی کند . همسا قبلا توافق لازم در خصوص صیانت از اطلاعات شخصی کاربران مطابق خط مشی رازداری را از این ارایه دهندگان خدمات گرفته است .

هر بار که شما اطلاعات اساسی و امنیتی خود را در حساب کاربری ویرایش نمایید ممکن است سیستم از شما بارگزاری مجدد اسناد مربوطه که هماهنگ با تغییرات صورت گرفته است را درخواست کند .

 


اطلاعات خصوصی و محرمانه

اطلاعات خصوصی و محرمانه دیگران را منتشر نکنید، از قبیل شماره شبای حساب بانکی خود ، رایانامه ، گذرواژه و ... یا هر اطلاعاتی که در دسترس عموم نیست. برای حفظ حریم خصوصی و اطلاعات محرمانه خود، مراقب باشید که اطلاعات خصوصی یا محرمانه خود را در اختیار دیگران قرار ندهید. در صورتی که احتمال میدهید که حساب کاربری شما امن نیست لطفا بخش فعالیت های مشکوک را مطالعه نمایید .

 


جعل هویت

جعل هویت دیگران یا رفتارهای دیگری که باعث گمراه کردن دیگران شده یا به قصد گمراه کردن دیگران باشد مجاز نیست.

 


فروش مجدد , باز نشر ، اشتراک گذاری یا تخصیص به شخص ثالث

شما مجاز به فروش , اجاره , عاریه , نشر مجدد , پخش , انتقال , برقراری ارتباط , تغییر , مجوز ثانوی یا انتقال یا اختصاص هیچ یک از محتوای رسانه ای و آثار ارایه شده و یا حقوق خود در مورد محتوای دریافتی ، خارج از حدود سطح دسترسی مشخص هر اثر ، به شخص ثالث نیستید .

شما نباید از محتوا و یا بخشی از محتوای ارایه شده برای اشتراک گذاری , عاریه گرفتن ، استفاده های گروهی و یا برای اهداف موسسه خاص استفاده نمایید . به جز در مواردی که این مجوز توسط تولید کننده محتوا و همسا ارایه شده باشد (مانند اشتراک گذاری محصول توسط ابزارها و شبکه های تعیین شده در همسا و یا آثار با سطح دسترسی آزاد )

این مورد شامل موافقت شخص ثالث با هرگونه شرایطی که شما برای استفاده از همسا پذیرفته اید نیز میشود . استفاده از امکانات و ابزارهای آتی توسعه دهنده به عنوان بخشی از خدمات نرم افزاری همسا ( به عنوان مثال امکان به اشتراک گذاری محتوا) تنها در صورتی که شما طبق چهارچوب و تنها برای مقاصد تعریف شده توسط همسا عمل نمایید مجاز خواهد بود.

 


استفاده از محتوای جریانی و یا زنده رویدادها

شما نباید در خصوص هیچ یک از محتواهای زنده ، جریانی و یا محتوایی که صرفا برای استفاده برخط در همسا ارایه شده است با استفاده از کپی کردن , تغییر فرمت , ضبط مجدد با نرم افزارهای مربوطه به تهیه نسخه جدید اقدام نمایید .

 


مدیریت محتوا

همسا خود را نسبت به ارایه بهترین و فاخر ترین محتوای دیجیتال متعهد میداند . بر اساس خط مشی و سیاستهای همسا ، تنها آثاری در همسا نشر پیدا خواهند نمود که از هر جهت (چه محتوا و چه تکنیک خلق و ارایه ) حائز استاندارهای لازم ، به تشخیص و داوری هیت نظارت همسا باشند .

بدیهی است پس از انتشار اثر در وبگاه نیز ، عموم مخاطبان و متخصصین میتوانند اثر منتشر شده را مورد ارزیابی قرار دهند . در صورتی که اثری به مرور زمان امتیاز خود را از دست بدهد و از امتیاز 3 افول کند . همسا حق حذف آن اثر را خواهد داشت . پس در نقد و بررسی یک اثر دقت لازم را داشته باشید !

 


حفاظت از بد افزارها

به منظور حفاظت از شما در برابر نرم افزارهای مخرب, کلیه محتواهای منتشر شده در همسا به طور دایم توسط نرم افزارهای پر قدرت و بروز و خدمات امنیتی همسا مورد بررسی و رصد قرار میگیرد . به عنوان بخشی از فرآیند و تقویت زیرساختهای امنیتی , همسا ممکن است اطلاعاتی مانند شماره شناسایی دستگاه مورد استفاده شما , آدرس پروتکل اینترنتی شما ( IP ) و یک یا چند کوکی را ذخیره کند .در عین حال شما می بایست در دستگاه هوشمند و یا رایانه شخصی خود نسبت به نصب نرم افزارهای ضد بد افزار اقدام و آنها را بروز نگاه دارید .

 


محتوای رایگان

همسا ممکن است به شما اجازه بارگذاری و یا استفاده از محتوای رویدادهای زنده را به شکل رایگان بدهد . تمام شرایط و مقرراتی که برای محتوای خریداری شده وجود دارد برای محتوای رایگان نیز اعتبار دارد به جز موارد مربوط به پرداخت . همسا ممکن است برخی محدودیت ها را برای دسترسی شما به محتوایی خاص ایجاد نماید . این امر میتواند به سطح دسترسی و حقوق مالکیت فکری تعیین شده توسط صاحبان آثار یا جنسیت تعیین شده مخاطبان اثر و ... مربوط شود که به شکل شفاف برای کلیه آثار در صفحه هر اثر ، اطلاع رسانی شده است .

 


خرید محتوا

با هر خرید شما به محض پرداخت ، فاکتور خرید برای شما نمایش و ارسال میشود. قیمت گذاری و نحوه دسترسی به کلیه آثاری که در وبگاه همسا نمایش داده شده است تا قبل از آنکه شما بر روی کلید بارگذاری و دریافت محتوایی که قصد خرید آن را دارید بفشارید ممکن است تغییر کند .

 


روشهای پرداخت

شما میتوانید با استفاده از کارت اعتباری معتبر و ورود مستقیم به صفحه درگاه پرداخت بانکی هزینه شرکت در رویدادهای برخط و یا محتوای دیجیتال خریداری شده خود را به شکلی امن و مطمئن پرداخت نمایید .

 


همه فروشها نهایی است

جز در موارد خاصی که پیشاپیش به اطلاع کاربران خواهد رسید کلیه خریدهای محتوا و یا استفاده از خدمات همسا به عنوان فروش نهایی تلقی میگردد و هیچگونه بازگشت مبلغ و تغییر شرایط و یا بازپرداخت وجود ندارد . اگر هرگونه تعویض و یا بازگشت برای برخی محتواها و یا خدمات همسا وجود داشته باشد , تراکنش ممکن است برای شما ذخیره شود و شما امکان استفاده از محتوایی که قبلا با آن تراکنش تهیه کرده اید را از دست بدهید .

 


اعتراضات مربوط به صورتحساب

به عنوان یک پشتیبان شما میتوانید مشکلات مربوط به تراکنشهای مالی و یا هر مشکل دیگر را از بخش تماس با ما ارسال نمایید. ما تمام تلاش خود را برای رفع نگرانی شما انجام میدهیم .

 


پیش خرید

زمانی که شما اثری را پیش خرید میکنید و یا در یک رویداد برخط ثبت نام میکنید , مبلغ مورد نظر به شکل اعتبار موقت تا زمان عرضه اثر یا برگزاری رویداد مورد نظر از حساب شما کسر میگردد . قرارداد شما برای خرید و استفاده از آن محصول زمانی کامل می شود که اثر برای نشر در دسترس قرار گیرد و یا تعداد شرکت کنندگان رویداد به حد نصاب رسد . خرید شما همان زمان نهایی میشود .

همسا می تواند در صورتی که به هر نحو , محصول خریداری شده به عرضه نرسد , پیش سفارش را لغو کند . همچنین می تواند در صورتی که قیمت اثر خریداری شده تغییر کند نیز , قبل از اینکه اثر به دست خریدار برسد ، این روند را لغو کند . در این صورت اعتبار کسر شده به حساب شما بازگردانده میشود .

 


دریافت مجدد محتوا

شما به طور کلی می‌توانید هر محتوای دریافت شده از همسا را هر چندبار که بخواهید مجدداً دریافت نمایید . مگر برای برخی آثار که در زمان دریافت آن ، در خصوص محدودیت های اینچنین شما را مطلع کرده ایم .

 


بروزرسانی ها

اگر اثری ارتقای رایگان یا پرداخت شده ارائه دهد، این ارتقا باید مستقیماً از مالک آن محتوا دریافت شود. شما همچنین ممکن است به نصب بروزرسانی ها و یا افزونه های مورد نیاز برای آن و یا محتوای دریافت شده از همسا که گاه گاه ارایه میشود برای ادامه استفاده از خدمات و محتوای وبگاه نیاز داشته باشید . محتوای دریافت شده از همسا ممکن است به منظور بررسی بروزرسانی ها و یا گسترش امکانات بیشتر و توسعه هر از چند گاهی به سرور ما متصل شود.

برخی از نرم‌افزارهای مورد استفاده در خدمات ما ممکن است تحت مجوز منبع باز ارایه شوند که ما در دسترس شما قرار می‌دهیم. ممکن است مقرراتی در مجوز منبع باز وجود داشته باشد که صراحتا برخی از این شرایط را باطل نماید.

 


پشتیبانی کاربران

هر تولیدکننده‌ محتوا مسئول است که تعیین کند تا چه حد پشتیبانی به محاطبان خود ارائه می‌دهد و شما باید مستقیماً با آنها در تماس باشید.البته همسا این ارتباط را تا حد ممکن تسهیل میکند.

اما در خصوص مشکلات کاربری , موارد متعدد مربوط به استفاده از خدمات ما و مشکلات احتمالی و یا ارایه هر گونه نظر در وبگاه همسا ، شما در هر زمان میتوانید ازطریق بخش تماس با ما ، در ارتباط باشید . همچنین از طریق حساب کاربری و رایانامه با شما در ارتباط خواهیم بود .

 


هزینه شخص ثالث

ممکن است شما در هنگام اتصال به همسا ، متحمل هزینه های دسترسی و استفاده از اینترنت شخص ثالث شوید ( مانند ارایه دهندگان خدمات اینترنت ، وای فای ، اینترنت موبایل و ... ) . به عنوان مثال در هنگام بارگذاری یک اثر ، شرکت در رویداد زنده و یا تماشای فیلم برخط و یا احتساب مالیات بر ارزش افزوده توسط خدمات برخط بانکی و .. شما مسوول تمام هزینه های اینچنین خواهید بود .

 


حذف آثار

هر چند وقت یکبارممکن است همسا محصولی را بیابد که شرایط خدمات یا دیگر موافقتنامه ‌های حقوقی، قوانین، مقررات یا خط مشی‌ها را نقض می‌کند. در چنین مواردی، همسا این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که با تشخیص خود این برنامه‌ها را از وبگاه حذف نماید.

 


انطباق با قوانین مالیاتی

شما باید خود را با قوانین مالیاتی از جمله گزارشها و پرداختهای مربوط به اتصال برخط خود و استفاده یا خرید محتوا از همسا منطبق نمایید . مسئولیت پرداخت هرگونه مالیات و مالیات بر ارزش افزوده با شما است .

 


محتوای حذف شده و یا غیر قابل دسترس

بسته به شرایط ، محتوایی که شما خریداری کرده اید برای شما طی مدت نامحدود در دسترس خواهد بود , در مورد دوره های اجاره و یا امانت محتوا , و موارد دیگر ، همسا حق دارد دسترسی آن را برای شما طبق مدت مشخص شده محدود نماید . در موارد خاص ( به عنوان مثال زمانی که همسا حقوق مربوطه را از دست بدهد , درخواستهای مراجع قانونی, نقض شرایط استفاده از همسا توسط مالک محتوا و ... ) دسترسی شما و دیگر اعضای همسا به محتوایی که قبلا آن را دریافت یا خریداری کرده اند همچنان وجود خواهد داشت .

 


گزارش تخلف

اگر اعتقاد دارید که شخصی این خط مشی‌ها را نقض می‌کند، در صفحه مشخصات اثر مذکور ، در بخش نظرات پیام بگذارید و یا از طریق رایانامه با ما مکاتبه کنید .اگر تحلفی این چنین را در خصوص محتوایی ارائه دادید، ما گزارش شما را بازبینی کرده و اقدام لازم را هر گاه مناسب باشد انجام می‌دهیم. نتیجه همه گزارش‌ها حذف نیست. ما درک می‌کنیم که گاهی افراد بدون قصد ممکن است صدمه بزنند، بنابراین این موارد را با دقت در نظر می‌گیریم.

 


تغییر و پایان دادن به استفاده از خدمات ما

ما بطور مداوم در حال تغییر و بهبود خدمات خود هستیم. ممکن است ویژگی‌ها یا عملکردهایی را اضافه یا حذف کنیم، و همچنین ممکن است یکی از خدمات خود را بطور کلی متوقف کرده یا به حالت تعلیق در آوریم.

شما می‌توانید هر گاه تمایل داشتید ، دیگر از خدمات ما استفاده نکنید، اگرچه ما از رفتن شما متاسف خواهیم شد. همچنین همسا در هر زمان ممکن است ارایه خدمات به شما را متوقف کرده یا محدودیت‌های جدیدی را به خدمات اضافه کرده یا ایجاد کند .

ما معتقدیم که داده‌های شما متعلق به خود شماست و حفظ دسترسی شما به چنین داده‌هایی از اهمیت بسیاری برخوردار است. اگرما خدمتی را متوقف کنیم، درجایی که بصورت منطقی امکان‌پذیر باشد، پیشاپیش شما را بگونه ای متعارف مطلع کرده و به شما فرصت می‌دهیم تا اطلاعات خود را خارج کنید.

 


تعلیق یا لغو عضویت همسا :

اگر شما در رعایت هر یک از قوانین همسا کوتاهی کنید ، ما بلافاصله حساب کاربری شما را مسدود و یا از بین می بریم . در چنین حالتی همسا امکان دسترسی شما را به هر یک از خدمات مسدود میکند و در صورت وجود خرید و هر پرداختی آن را بدون بازگشت هزینه ، لغو می کند . اگر عوامل و شرایطی که منجر به چنین اقدامی از جانب همسا شده ، از بین برود ، شما می توانید مجدد به استفاده از خدمات ادامه دهید و یا اینکه حساب کاربری خود را بسته و حساب جدیدی بسازید ( البته با رعایت قوانین و تبعات مربوطه ) . اما در صورت وجود تخلف و عدم سعی در رفع آن ، همچنان تعلیق و یا لغو حساب کاربری شما از جانب همسا ادامه خواهد داشت .

برخی از حوزه‌های قضایی ضمانت‌های خاصی مانند ضمانت تلویحی دارا بودن قابلیت تجاری، تناسب با اهداف خاص و عدم نقض حقوق را ارایه می‌دهند. تا حدی که قانون مجاز بداند، ما تمام ضمانت نامه‌ها را مستثنی می کنیم.

 


ضمانت‌ها و اعلامیه‌های سلب مسئولیت ما

ما خدمات خود را در سطحی منطقی از مهارت و دقت ارایه می‌کنیم و امیدواریم که از استفاده از آنها لذت ببرید. اما موارد خاصی وجود دارند که ما در زمینه خدمات خود تضمینی ارایه نمی‌کنیم.

بغیر از مواردی که صریحا در این شرایط یا شرایط اضافی قید شده است، نه همسا و نه عرضه کنندگان و توزیع کنندگان آن تعهد خاصی درباره خدمات نمی‌دهند. بعنوان مثال، ما تعهدی در خصوص نواقص احتمالی محتوایی آثار ، در دسترس بودن دایمی محتوا یا قابلیت برآوردن نیازهای شما نخواهیم داشت. ما محتوا را “همانگونه که هست” ارایه می‌کنیم.

برخی از حوزه‌های قضایی ضمانت‌های خاصی مانند ضمانت تلویحی دارا بودن قابلیت تجاری، تناسب با اهداف خاص و عدم نقض حقوق را ارایه می‌دهند. تا حدی که قانون مجاز بداند، ما تمام ضمانت نامه‌ها را مستثنی می کنیم.

 


مسئولیت در برابر خدمات ما

تا آنجا که قانون مجاز بداند، همسا، تولید کنندگان محتوا و معرفی کنندگان آن ، مسئول از دست رفتن سرمایه، سود یا داده‌ها، خسارت‌های مالی و آسیب‌های غیرمستقیم، خاص، تبعی، عبرت آموز یا کیفری نخواهند بود.

تا حدی که قانون مجاز بداند، تعهد کلی همسا، تولید کنندگان محتوا و توزیع کنندگان آن، برای هر ادعایی تحت این شرایط، شامل کلیه ضمانت ‌نامه‌های ضمنی، به مبلغی محدود می‌شود که شما برای استفاده از این خدمات (یا به انتخاب ما برای ارایه مجدد خدمات به شما) پرداخت کرده‌اید.

در تمام موارد، همسا ، تولید کنندگان محتوا و توزیع کنندگان آن مسئول خسارت و زیانی که بطور معقول و دقیق قابل پیش بینی نیست، نمی‌باشند.

 


استفاده‌ تجاری از خدمات ما

اگر از خدمات ما برای کسب و کار خود استفاده می‌کنید، آن کسب و کار این شرایط را می‌پذیرد :

همسا و شرکت‌های وابسته، ماموران، نمایندگان و کارمندان آن باید از هرگونه ادعا، دادخواست یا عملی که در رابطه با ( یا ناشی از ) استفاده خدمات یا رعایت نکردن این شرایط باشد، در امان باشند یا خسارت آنها جبران شود و این شامل هرگونه مسئولیت یا هزینه ناشی از ادعاها، زیان‌ها، خسارات، دادخواست‌ها، احکام، هزینه‌های دادرسی و هزینه‌های وکیل می‌شود.

اطلاعات بیشتر درباره نحوه ذخیره و استفاده همسا از اطلاعات را می‌توانید در خط مشی رازداری بیابید. ما از بازخورد یا پیشنهادهای شما بدون هرگونه الزامی استقبال و استفاده میکنیم.

Bismillah Welcome to Hamsa! The use of free publications published on this website is subject to intellectual property rights. Thank you for your attention Dismiss