خدمات همسا در بخش فروشگاه دیجیتال عبارت است از تولید و نشر محتوای دیجیتال با موضوع علمی , فرهنگی و هنری با رویکردی جامع در هر پنج حوزه آثار دیجیتال متن , صدا , تصویر , ویدیو و نرم افزار با نگاهی تخصصی , گزینشی ، پاک و معنا گرا .

 این خدمات از طریق فضای مجازی و به شکل برخط از طریق بخش فروشگاه دیجیتال ارایه میگردد و هنرمندان , مولفین و مصنفین , تولید کنندگان , توسعه دهندگان نرم افزار ، ناشرین و کلیه شخصیت های حقیقی و حقوقی فعال در هر 5 حوزه می توانند با ثبت نام از طریق وبگاه سایت و دریافت حساب کاربری , آثار و محصولات خود را پس از طی مراحل کارشناسی و گزینش همسا در فضای جهانی به شکل قانونی نشر دهند و از منافع مادی و معنوی آن به شکل نامحدود بهره مند شوند .

نگاه مجموعه همسا به تولید و نشر مبتنی بر کیفیت ساخت و محتوای غنی آثار میباشد . از این رو سعی شده است مجموعه محصولات دیجیتال ارایه شده از میان بهترین آثار دیجیتال در هر عرصه انتخاب و عرضه شود تا به مرور گنجینه ای از بهترین ها را در همسا گردآوریم . آثار قابل نشر در همسا عبارتند از : نشریات و کتب تخصصی ، فیلمهای کوتاه و فیلمهای بلند شاخص دنیای سینما ، اکران فیلم ( رویداد زنده ) ، انیمیشن , نماهنگ , ویدیو آرت و آثار آموزشی ارزشمند . همچنین آلبوم ها و  تک ترکهای صوتی فاخر و ماندگار . در بخش تصویر کلیه آثار ارزشمند اساتید قابل عرضه به صورت دیجیتال  مانند عکس ، نقاشی ، خوشنویسی و سایر هنرهای تجسمی می باشد . در بخش نرم افزار نیز با تمرکز بر نرم افزارهای کاربردی و  شاخص داخلی و خارجی سعی در گردآوری بهترین های این عرصه داریم .

همچنین دستاوردهای قابل عرضه به صورت دیجیتال در بخش رویدادهای زنده نیز از دیگر آثار در دسترس فروشگاه دیجیتال همسا میباشد ..

از دیگر سو نگاه جدی به حفظ حقوق مالیکت معنوی و فکری تولیدکنندگان محصولات فرهنگی و همچنین امکان حذف واسطه های توزیع و نشر سنتی و کسب درآمد حداکثری ( 70% سود فروش آثار به صاحب اثر تعلق میگیرد که این برعکس حالتی است که در نشر سنتی به خصوص در  حوزه آثار مکتوب اتفاق می افتد )  و منفعت اقتصادی از آثار این عزیزان به مدت طولانی ( طبق قوانین مالکیت فکری 30 تا 50 سال ) می تواند سرمایه گذاری امن و مطمنی را علاوه بر فعالیت مورد علاقه فرد به ارمغان آورد .

تولید کنندگان  حرفه ای در مراحل ارسال اثر و توافق نهایی  , می بایست خود سطح دسترسی مد نظر را تعیین نمایند . از این رو با احترام به درک متقابل تولید کننده و مصرف کننده کالای فرهنگی مبنی بر رضایت طرفین و همسو سازی نیت نشر و ارایه اثر و همچنین شفاف سازی نحوه استفاده کاربران نسبت به فرهنگ سازی این امور اقدام شده است . همچنین کلیه آثار با توجه به سطح دسترسی مشخص شده بر روی تصویر جلد آن رمز گذاری شده و قابل ردیابی است .

روش کار همسا در عرضه نسخه های الکترونیک و دیجیتال آثار متفاوت است . شما میتوانید محتوای دیجیتال اثر خود را به شکل نامحدود و یا محدود منتشر کنید . همچنین میتوانید اثر خود را با واگذاری کل حقوق مالکیت مادی آن تنها یکبار به فروش برسانید ( مناسب عکاسان و خالقان آثار تجسمی ) . همچنین میتوانید تعداد  اثر خود را به تعداد محدود بارگذاری و یا در زمان محدود عرضه کنید ( مناسب اکران فیلم و سینماگران )

ما در همسا به دنبال یک رسانه هوشمند تعاملی هستیم . رسانه ای که به مخاطبان خود خوب گوش میکند و  سعی در گردآوری بهترین محتوا و با بهترین کیفیت برای آنان دارد.

 

 

کلیه آثار و خدمات عرضه شده در فروشگاه دیجیتال همسا ، حسب مورد دارای مجوز از مراجع ذی الصلاح میباشد . رد کردن